ARTYŚCI2018-11-12T20:38:21+00:00

PHILOGRESZ (AMSTERDAM)

Ilker Soylu aka Philogresz producent muzyki elektronicznej, DJ, multiinstrumentalista. Mieszka i pracuje w Amsterdamie. O swojej muzyce mówi, że jest nastrojowa, o przybrudzonym, analogowym brzmieniu, jazzująca ale arogancko przywołująca techno. Aktywny na scenie od ponad dekady, wydawał dla: Echocord, !K7, Electric Deluxe. Właściciel TEAM records & PHIL oraz Zwart Goud – lokalnego instytutu nagraniowego, a szerzej platformy eventowej powołanej do szerzenia miłości do muzyki elektronicznej. Jego debiutancki album ‚The Lost Movie’ został wydany w Tokio, poprzedzony promocją w legendarnym klubie Module, a LP pojawił się na Resident Advisor, Thump, Noissey, DJ Broadcast, Fazemag. Philogresz regularnie pokazuje się na europejskich festiwalach grał m.in. na 10 Days Off, Tomorrowland, Distortion czy ZeeZout. Swoje umiejętności prezentuje też w takich elektronicznych świątyniach dźwięku jak np. D-Edge w Sao Paulo, TBA w Nowym Jorku, Radion w Amsterdamie, Arkaoda w Stanbule, Culture-Box w Kopenhadze, Berns w Sztokholmie, Revolver w Oslo, Macarena w Barcelonie, Rye Wax w Londynie.
https://www.residentadvisor.ne…

Jabłoński (WARSZAWA)

Michał rozpoczął swoją pasję od grania z winyli. Wydobywane z płyt dźwięki zainspirowały go do
tego, aby pójść o krok dalej i tworzyć własną muzykę. Od tamtej pory eksperymentował z wieloma
gatunkami muzyki elektronicznej, aby odnaleźć swoje brzmienie. Natchnienia szukał w zatłoczonych,
przepełnionych ludźmi miastach oraz korelacji natury z zindustrializowanym społeczeństwem. Dziś
jego występy to performensy, składające się w całości z jego autorskich produkcji, w których można
odnaleźć gęstą atmosferę, industrialne i off beatowe dźwięki oraz elementy dub techno, napędzane
energiczną, wyraźną stopą.

SIN (POZNAŃ)

Sin jest winylowym, wyćwiczonym graczem i długo można by wymieniać legendy ze sceny techno, które supportował. Założyciel poznańskiego kolektywu promotorskiego Analogen, członek agencji Urbanum oraz rezydent poznańskiego klubu "Tama". Jest pełen nieposkromionej energii, a jego sety są przepełnione charyzmą, która płynie prosto od niego i zawsze udziela się wszystkim tancerzom. Na scenie 16 lat. Ma za sobą wiele występów, między innymi w berlińskim klubie Tresor czy na Mayday Polska.

CIACHO (WARSZAWA)

Ciacho found music interest at an early age when he began sourcing and selecting on his own quest for new sounds at various music clubs in Warsaw (and not only). Years of wandering around the club map of Poland as well as his experience with various shades of electronic music allowed him to find the right genre, which he continues to explore till today. He has been behind the decks for more than a decade dating from his professional debut in 2006 at M25 in Warsaw at the dj contest. Łukasz managed to find his own distinctive style. His sets flourish with tracks that are raw, often surprising, deep, and hypnotic, from the catalogs of such labels as: Samurai Horo, Arts, Auxiliary, Grey Area, Samurai Music, Samurai Red Seal, Northern Electronics, Hypnus Records. In addition to his dj activity, Ciacho organizes events. He is also originator and creator of the Minimal Planet project. As an eternal optimist, his smile wins people over (especially after the party in the club is over).

TAS (OLSZTYN)

Na scenie od 2005 roku. Organizatorzy dziesiątek imprez na terenie Olsztyna. Promotorzy eventów z najwyższej półki w regionie. Przyciągający różnorodną publiczność. Ciężko określić ich styl. Od połamanych perkusji po techniczne brzmienia, zawsze i niezmiennie dominuje głęboki bas, a wszystko to okraszone
jest wyjątkowym wokalem Kasi.
https://soundcloud.com/tas-pl

MARIE MALARIE (OLSZTYN/LONDYN)

Warmianka z duszy i natury. Wychowanka pogromczyń warszawskiej sceny klubowej i obecna rezydentka jednego z klubów w Londynie. Znajdując piękno we wszystkim co nas otacza oscyluje pomiędzy różnymi gatunkami drzew niczym Tarzan łapiący się sinusoidalnie za kolejne liany. Kwaśny deszcz, winylowa burza, jasny piorun. Trzask, błysk, bum! Kto wie, to wie, a kto nie wie – ten się dowie. Oi
https://soundcloud.com/mariema…

Jacek (OLSZTYN)

Jacek – DJ, promotor, radiowiec. Miksował kasety magnetofonowe już w latach 90-tych. Poszukując swojego brzmienia przeszedł drogę od wczesnej muzyki house przez techno, trance, chillout aby finalnie całkowicie poświęcić się graniu i promowaniu elektroniki offbeatowej i performatywnej. Od początku lat 90-tych aktywnie współtworzył olsztyńską scenę klubową jako DJ i manager muzyczny legendarnych olsztyńskich klubów F R O M Pub i Boomtown. W 2004 rozpoczął swoją aktywność w kultowym klubie Le Madame jako rezydent, manager muzyczny, twórca i animator najprężniejszej sceny chilloutowo- laptopowej ówczesnej Warszawy. Sety Jacka charakteryzuje wszechobecny eklektyzm, podporządkowany jednak prawidłom budowania spójnej muzycznej opowieści pełnej zwrotów akcji i niespodziewanych wątków. Jako doświadczony uczestnik i wykonawca na scenach klubowych i artystycznych nie posiada sentymentów do trendów i ograniczeń gatunkowych. Jego narracja muzyki ma oparcie w nocach spędzonych w mrocznych klubach i tysiącach mil przebytych w podróży.

NATH (OLSZTYN)

Nath, dj & producer. One of the youngest, yet very much present on the local electronic scene. He is a founder of the techno squat called ‘Rynny’, and a resident dj at Teoria Chaosu. Recently, he has launched a new party project @Untitled. He willingly explores unobvious venues, he performed spontaneously in various open air locations and inside a city bus. b2b form of performing is his favourite. He is convinced that this form of musical expression creates a very interesting dynamics between the two artists, when it comes to track selection and transition, which leads to unique experience. Nath has shared the decks with some of the most renowned polish techno artists. It is difficult to clearly describe the nature of his sets. However, fast tempo, lively sound and strong beat are always in presence. Although techno is its main genre, he also likes other genres such as minimal, funk or disco.

JASZCZUR (OLSZTYN)

Andrzej Jaszczuk alias Jaszczur, pierwszą fascynację muzyką mechaniczną odkrył przewijając kasety magnetofonowe The Prodigy w walkmanie, który dostał na pierwszą komunię. Od tego czasu pochłonęła go miłość do muzyki elektronicznej, z wiekiem potęgowanie rosło, aż w końcu spróbował własnych sil będąc samoukiem mieszania dźwięków spod igły. Jego sety grane w granicach 130 uderzeń na minutę są energiczne, dynamiczne i „pompujące”, każdy set traktuje jak nową przygodę, którą z przyjemnością dzieli się z publiką.

CLICKTIME (OLSZTYN)

DJ, promotor, animator, orędownik winylowej płyty. Od lat związany z Olsztyńską sceną alternatywną, współtwórca projektu Night Rabbit, mającego na celu tchnięcie życia w często zapomniane a zarazem nieszablonowe przestrzenie, znajdujące się na terenie swojego miasta. Członek kolektywu Electronic For A Friend (EFF), zajmującego się przybliżaniem słuchaczom zjawiska, jakim jest elektroniczna muzyka performatywna oraz jej eksperymentalne odmiany.

KRAZZ (OLSZTYN)

Krazz. Jego przygoda z elektroniką to podróż, która trwa nieprzerwanie od 1996 roku. Najpierw jako słuchacz, a następnie, od 2005 jako didżej. W jego setach można usłyszeć muzykę niemal z każdego nurtu dnb. Od zawsze doskonale orientujący się w trendach i znający potrzeby "parkietu". Grał u boku drumandbassowych legend jak i dla kolegów w piwnicy. Każdy występ traktuje z takim samym zaangażowaniem. Doskonała selekcja, niesamowita energia, odpowiednie wyczucie i nienaganna technika prezentowane podczas setów Krazza są gwarancją najwyższej muzycznej jakości.

MESZKOV (OLSZTYN)

Piotr as a dj is relatively a newcomer on a local scene. His raw talent, experience and unswerving savviness in exploring electronic music are very far from average, though. His sets rendered with exceptional consistency and his huge focus on the quality of the musical material deliverance, have the power to convince even the most stubborn malcontents. Meszkov is known for his energetic, fast tempo techno sets he adores. Recently, he has launched Akurat event series.

SKEEBZ (OLSZTYN)

Adrian Skiba aka Skeebz. Zamiłowanie do muzyki elektronicznej zapoczątkowały u niego imprezy techno/house lata temu w Olsztynie, jednak aktywnie zaczął działać na scenie po przeprowadzce do Manchesteru. Od 2017 roku gra głównie drum and bass/jungle. Od początku 2018 roku aktywnie gra pod skrzydłem ekipy Bloc2Bloc Entertainment, regularnie grając na ich streamach i eventach. Rezydent kolektywu Mensai, aktywny także na streamach wytwórni Subwoofah. Na Klingerswalde obiecuje zagrać mocno i mrocznie.

GALACTIC LUTRA (OLSZTYN)

Galactic Lutra to DJ orbitujący wokół zdecydowanie jaśniejszych brzmień muzyki elektronicznej. Od roku regularnie organizuje imprezy pod nazwą Gwiezdny Mech. Występuje gościnnie także w innych projektach. Jest miłośnikiem kosmosu i ponadczasowości. W jego setach przewijają się nurty takie jak synth-pop, nu disco, indietronica oraz italo. Bywa niekonwencjonalny w doborze utworów. Z pewnością będzie urozmaiceniem festiwalowego programu Klingerswalde.

CHRISLATANIC (OLSZTYN)

CHRISLATANIC – w kuluarach znany jako CYSIEQ. Pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów wydarzenia KLINGERSWALDE. W latach 2000 – 2001 pracował w agencji promocyjno-reklamowej Alice.D w Olsztynie gdzie zdobywał doświadczenie jako organizator najróżniejszych imprez; koncertów metalowych, hiphopowych, imprez house i techno, performance`ów i zawodów. Po piętnastu latach przerwy postanowił wrócić do zajęć z przeszłości i wraz z grupą przyjaciół, w 2016 roku, spontanicznie wystartował z projektem KLINGERSWALDE. Obecnie mieszka, pracuje i gra jako dj w Amsterdamie. Udziela się też jako gitarzysta w punkrockowym projekcie GORSZY SORT BAND. Muzycznie wyjątkowo elastyczny. Nie potrafi słuchać jednego rodzaju muzyki, stara się odkrywać nowe przestrzenie w muzyce. Różnorodność i bogactwo elektronicznych dźwięków daje szerokie możliwości wypowiedzenia się, jednak w tym momencie życia CHRISLATANIC skupia się głównie na brzmieniach techno i acid.

MR REGAN (OLSZTYN)

Mr Regan, DJ, ojciec-założyciel Klingerswalde. Grał już w latach 90. Muzyczny obieżyświat. Teraz najczęściej grywa w USA, w Kalifornii. Światowo, tak. Ale i lokalnie, w Podleśnej. Wraca do Polski i zagra na Klingerswalde 2018. Będzie się działo.